Get Adobe Flash player

Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ 2018

Kovo 19-23 dienomis darželyje vyko veiksmo savaitė BE PATYČIŲ 2018. Veiksmo savaitę pradėjome pokalbiais ir diskusijomis apie draugystę ir patyčias, juk vaikams svarbu turėti draugą ir labai svarbu išmokti puoselėti draugystę. Pirmadienį iš priešmokyklinio ugdymo grupių vaikų, visuomenės sveikatos priežiūros specialistė ėmė interviu „Mano svajonė“, taip pat piešė savo svajones. Visi darželio vaikai piešė draugo portretą, žiūrėjo ir aptarė filmukus apie draugystę „Tekėk upeliuk“, „Bjaurusis ančiukas“. Linkėjimų dieną visi vaikai žaidė žaidimą „Linkėjimų šulinys“, turėjo sugalvoti po linkėjimą.

Socialinė pedagogė Renata Dovydaitienė

Atnaujinta (Penktadienis, 30 Kovas 2018 12:28)

Skaityti daugiau...

 

Svajonių diena

Renginys „Svajonių diena“ vaikų lopšelyje-darželyje įvyko kovo 19 d., tai vienas iš „Savaitė be patyčių“ renginių. Jame dalyvavo priešmokyklinių grupių vaikai, grupių auklėtojos, socialinė pedagogė, visuomenės sveikatos priežiūros specialistė. Socialinė pedagogė Renata Dovydaitienė vaikučiams dar kartą priminė, kad patyčios tai netinkamas elgesys, kuriuo galima įskaudinti, pažeminti draugą. Patyčios – nepajuokavimas, kai būna linksma abiem vaikams. Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Rasa Brokienė pakvietė vaikus ir auklėtojas pasvajoti, nes tik svajojantis žmogus kuria ateities planus, svajoja išgelbėti pasaulį, kažką naujo atrasti, turėti šeimą ir apie kitus gerus darbus. Pirmiausia vaikai buvo pakviesti patys papasakoti apie savo svajones. Vaikai noriai dalinosi savo svajonėmis. Visą interviu su vaikais galima išgirsti www.youtube.com/watch?v=4oZA1y5Jo2M. Vaikai ne tik pasakojo apie savo svajones, jie jas ir piešė. Iš savo nupieštų svajonių kūrė ilgiausią „Svajonių tapetą“ . Nupieštas svajones galėjo pamatyti ir vaikų tėveliai. Renginys baigėsi foto sesija prie „Svajonių dienos“ sienos.

 

Rasa Brokienė
Marijampolės VSB
Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė

 

Atnaujinta (Pirmadienis, 26 Kovas 2018 12:30)

Skaityti daugiau...

 

Trikrepšis 2018

 

2018 m. kovo 14 d. Kalvarijos vaikų lopšelio-darželio „Žilvitis“ priešmokyklinio ugdymo „Boružėlių“, „Pelėdžiukų“, „Peliukų“ grupės dalyvavo Respublikiniame ikimokyklinių įstaigų Trikrepšio festivalyje, Lietuvos nepriklausomybės dienai paminėti. Trikrepšio festivalio tikslas – perteikti vaikams pergalės už Lietuvą dvasią „kovojant“ trikrepšio aikštelėse, suburti Lietuvos ikimokyklinių įstaigų bendruomenes į masinį trikrepšio žaidimą.

Vaikai atliko kūno kultūros pedagogo Evaldo Grigaičio parengtas trikrepšio užduotis, buvo supažindinti su trikrepšio žaidimo specifika. Trikrepšio žaidimą integruosime į tolimesnę kultūros veiklą.

Kūno kultūros pedagogas Evaldas Grigaitis

 

Atnaujinta (Antradienis, 20 Kovas 2018 11:07)

Skaityti daugiau...

 

"LIETUVOS MAŽŲJŲ ŽAIDYNĖS 2018“ I ETAPAS

Kovo 12 d. Kalvarijos vaikų lopšelis-darželis „Žilvitis“ dalyvauja RIUKKPA (Respublikinė ikimokyklinių įstaigų kūno kultūros pedagogų asociacija) ir LTOK (Lietuvos Tautinis olimpinis komitetas) organizuotame „Lietuvos mažųjų žaidynės 2018“. Lopšelis-darželis organizavo I etapą Kalvarijos sporto centre. Projekte dalyvavo 24 lopšelio-darželio ugdytiniai.

Vaikai rungtyniaudami prieš kitus vaikus įgavo patirties, patyrė daug gerų emocinių, smagiai praleido laiką ir noriai atliko organizatorių sugalvotas užduotis. Visiems vaikams buvo įteikti pirmojo etapo diplomai. Visi grįžo su džiaugsmu ir gera nuotaika.

 

Kūno kultūros pedagogas Evaldas Grigaitis

Atnaujinta (Pirmadienis, 12 Kovas 2018 14:58)

Skaityti daugiau...

 

IŠ LIETUVIŲ LIAUDIES SKRYNIOS

Kovo 1 dieną ,,Boružėlių“, ,,Peliukų“ ir ,,Pelėdžiukų“ priešmokyklinio ugdymo grupės dalyvavo šventinėje  pramogoje ,,Iš Lietuvių liaudies skrynios“, skirtoje Lietuvių kalbos dienoms paminėti. Pedagogės ugdytiniams priminė, susipažindino su keturių regionų tarmėmis. Kalbėjome, diskutavome apie kiekvienos tarmės išskirtinumą, regionų vietoves, tų žmonių pomėgius. Vaikučiai klausėsi vieni kitų žemaičių, aukštaičių, dzūkų tarme išmoktų dainelių, eilėraštukų, žaidimų ir žinoma linksminosi priimtiniausia taisyklingiausia suvalkietiška tarme. Smalsumo vedini iš skrynios traukė korteles su regionų sostinių miestais, tinkamai jas dėjo ant žemėlapio.

Kiekviena šventė ne tik atneša vaikams džiaugsmo, bet ir suteikia žinių – to mes ir siekiame.

Priešmokyklinio ugdymo pedagogė Danutė Brilienė

Atnaujinta (Pirmadienis, 05 Kovas 2018 09:02)

Skaityti daugiau...

 
More Articles...