Get Adobe Flash player

Advento rytmetys

Gruodžio ketvirtosios rytą lopšelio-darželio ugdytiniai ir darbuotojai rinkosi į adventinį rytmetį. Skambant kalėdinei muzikai, auklėtojos pasakojo vaikams apie advento papročius ir jo reikšmę. Salės viduryje stovėjo advento vainikas su keturiomis žvakėmis, simbolizuojančiomis keturias advento savaites. Degant žvakelėms, vaikai giedojo kalėdines giesmeles, žaidė žaidimus. Kadangi adventas-gerumo metas, vaikai pasižadėjo būti geri, draugiški, paslaugūs ir mandagūs. Visus savo pasižadėjimus sudėjo į gerumo kraitelę. Renginio pabaigoje visi draugiškai vaišinosi kūčiukais ir linkėjo vieni kitiems gražių, ramių ateinančių švenčių.

Muzikos pedagogė Ilona Jasiulevičienė

Atnaujinta (Penktadienis, 04 Gruodis 2015 14:04)

Skaityti daugiau...

 

Estafečių varžybos

KALVARIJOS SAVIVALDYBĖS PRIEŠMOKYKLINIO UGDYMO GRUPIŲ VAIKŲ ESTAFEČIŲ VARŽYBOS

Kalvarijos vaikų lopšelis-darželis teikia ikimokyklinį ir priešmokyklinį ugdymą vaikams nuo metų iki septynerių. Įgyvendinant ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymų programų turinį sudaromos sąlygos vaikams tenkinti prigimtinį poreikį judėti, patirti judėjimo džiaugsmą. Didelis dėmesys skiriamas vaikų sveikatos saugojimui ir stiprinimui, sveikatos kompetencijai. Lopšelio-darželio tikslas-padėti vaikams ugdyti atsakomybę už savo ir kitų sveikatą, formuoti nuostatas sveikai gyventi, įtvirtinti sveikos gyvensenos įgūdžius.Keletas metų iš eilės tęsiame sveikos gyvensenos programą „Sveikas ir saugus darželinukas“. Šiam tikslui Kalvarijos sporto centre 2015 m. gruodžio 2 d. organizavome savivaldybės priešmokyklinio ugdymo grupių vaikų estafečių varžybas į kurias pakvietėme pedagogus, vaikus, tėvus ir sav. gydytoją Mantą Čėsną. Už dalyvavimą varžybose visi dalyviai buvo apdovanoti  padėkos raštais ir prizais. Visus lydėjo džiaugsmas ir  gera nuotaika.

Direktorė Loreta Krasauskienė

Atnaujinta (Ketvirtadienis, 03 Gruodis 2015 10:20)

Skaityti daugiau...

 

Išvyka į keramikos dirbtuvę "Gandas"

Įgyvendinant projektą „Pripildyk Žilvičio skrynią lietuvių liaudies kultūros lobiais“  vaikučiai aplankė Marijampolės keramikos studiją „Gandas“, susipažino su molio savybėmis. Pamatė kaip iš mažo gabaliuko molio gimsta įvairūs dirbiniai.

Direktorės pavaduotoja ugdymui Janina Bukevičienė

Atnaujinta (Pirmadienis, 16 Lapkritis 2015 16:10)

Skaityti daugiau...

 

Pyragų diena

Lapkričio 6 d. lopšelio-darželio bendruomenė įsijungė į TV3 televizijos organizuojamą akciją „PYRAGŲ DIENA 2015“.

Vaikučiai, tėvai ir pedagogai vaišinosi pačių keptais pyragais ir aukojo pinigėlius, kuriuos pervesime išsipildymo akcijai.

Dėkojame visiems už skanius pyragus :)

Atnaujinta (Penktadienis, 06 Lapkritis 2015 14:35)

Skaityti daugiau...

 

Tas lapelių margumėlis


2015 m. spalio 28 d. ,,Drugelių“, ,,Boružiukų“, ,,Papūgėlių“ ir ‚,Kiškučių“ grupių ugdytiniai ir auklėtojos susirinko darželio kieme į darbinės veiklos renginį ,,Tas lapelių margumėlis“ pagal ekologinį projektą ,,Čia mūsų namai“. Renginio tikslas – formuoti aplinkosaugos vertybines orientacijas per praktinę veiklą.
Auklėtoja Rasa Dulinskienė pasakojo, kas yra ekologija, aplinkosauga, kaip reikia elgtis, kad gyventume švarioje, sveikoje aplinkoje.
Auklėtoja Danutė Brilienė skatino vaikučius pavadinti rudens spalvas, stebėti aplinką, improvizuoti judesiais, tarti įvairius gamtos garsus.
Auklėtoja Regina Buivienė kalbėjo su ugdytiniais apie darbą, nes bet kuriuo metų laiku susitikti su gamta yra įdomu, gamtoje viskas keičiasi. Kiekvieną kartą galima pamatyti kažką nauja, netikėta. Kartu visi prisiminė įvairius priežodžius ir patarles.
Auklėtoja Odeta Karpavičienė su vaikais pažaidė pirštukų žaidimą ,,Tupi varna ant tvoros“.
Visų grupių ugdytiniai deklamavo eilėraštukus apie rudenį. Vaikučiai grėbė nukritusius lapus, dėjo į šiukšlių maišus ir nešė į konteinerius, skirtus žalioms organinėms atliekoms.
Veiklos pabaigoje žaidė judrųjį žaidimą ,,Siūlai, siūlai, susivykit“.
Gražias gamtos spalvas, lapelių margumą, vaikai grįžę į grupes, perkels ant popieriaus lapų. Piešinėlių parodėlė vyks lopšelio-darželio koridoriuje.

Auklėtojos: Regina Buivienė, Danutė Brilienė, Odeta Karpavičienė, Rasa Dulinskienė

Atnaujinta (Ketvirtadienis, 29 Spalis 2015 15:03)

Skaityti daugiau...

 
More Articles...