Get Adobe Flash player

MAŽŲJŲ OLIMPIADA

Kalvarijos vaikų lopšelis-darželis „Žilvitis“ dalyvavo RIUKKPA (Respublikinė ikimokyklinių įstaigų kūno kultūros pedagogų asociacija) organizuotame „Mažųjų olimpiada“. Projekte dalyvavo priešmokyklinio ugdymo „Kiškučių“ grupės vaikai ir pedagogai Rasa Dulinksienė, Vilma Ražinskienė, Evaldas Grigaitis.
Vasario 25 d. vykome į pirmąjį etapą Marijampolės lopšelyje-darželyje „Vaivorykštė“. Vaikai atliko paruoštas organizatorių užduotis, 5 skirtingas estafetes. Varžėsi prieš kitus 4 Marijampolės miesto lopšelius-darželius. I etape „Kiškučių“ grupės vaikai užėmė 2 vietą ir pateko į II etapą. Už dalyvavimą vaikai apdovanoti diplomais, lopšelis-darželis padėka ir statulėle.
Vaikai rungtyniaudami su kitų darželių ugdytiniais įgavo patirties, suteikė daug gerų emocijų, džiugios nuotaikos ir norą judėti. Visi grįžo su džiaugsmu ir gera nuotaika.

Priešmokyklinio ugdymo pedagogė Rasa Dulinskienė

Atnaujinta (Pirmadienis, 29 Vasaris 2016 09:24)

Skaityti daugiau...

 

IR PLATUS GI KRAŠTAS MŪS GIMTASIS

2016 m. vasario 17 d. ,,Boružėlių“, ,,Drugelių, ,,Kačiukų“ ir ,,Papūgėlių“ grupių vaikai ir auklėtojos dalyvavo viktorinoje ,,Ir platus gi kraštas mūs gimtasis“. Tikslas-plėsti vaikų patyrimą apie save, aplinką, gimtinę, Tėvynę. Salė papuošta Lietuvos atributika, vaikų sudėliota Lietuva-gimtasis Kalvarijos miestelis, Šešupė, Nemunas, Baltijos jūra, Gedimino pilis.
Auklėtoja Danutė pasakojo apie Lietuvėlės šventę, jos gimtadienį. Visi sugiedojo Lietuvos himną. Auklėtoja Vida papasakojo apie Kalvariją. Auklėtoja Odeta ,,keliavo“ po Trakus ir Vilnių.
Grupių kapitonams ištraukus  užduočių korteles apie Lietuvos augalus, gyvūnus, sporto šakas, miestus, muziejus, kalbą, pinigus, šventes, įžymius žmones, komandos tarėsi tarpusavyje ir atsakinėjo į klausimus. Vaikai plėtė akiratį, įgijo žinių apie Lietuvą. Pertraukėlių metu žaidė lietuvių liaudies žaidimus ,,Žilvitis“, ,,Du gaideliai“, dainavo daineles apie Lietuvą, minė mįsles. Visi drauge džiaugėmės Lietuvos gimtadieniu. Kiekviena komanda gavo po diplomą.

Auklėtojos Regina Buivienė, Danutė Brilienė, Odeta Karpavičienė, Vida Liutkevičienė

"Lietuvos gimtadienio" renginiai vyko visose lopšelio-darželio grupėse

https://youtu.be/xWomdiMdtZk

Atnaujinta (Penktadienis, 19 Vasaris 2016 14:00)

Skaityti daugiau...

 

Užgavėnės

Užgavėnės - linksma ir siautulinga žiemos pabaigos šventė. Visiems šventės dalyviams prisistatė Lašininis – auklėtoja Vilma Ražinskienė ir Kanapinis – auklėtoja Raimonda Statkevičiūtė ir  čigonė – auklėtoja Vilma Vyšniauskienė. Ji papasakojo vaikams apie Užgavėnių burtus, spėjimus, draudimus.
Kanapiniui  kovojant  su Lašininiu, čigonė pasiūlė  jėgas išmėginti traukiant virvę. Vaikai pasiskirstė į komandas ir kartu dalyvavo virvės traukime. Kovą laimėjo Kanapinis. Čigonė papasakojo apie Morę, pasiūlė vaikams išvaryti žiemą o su ja kartu visą susikaupusį blogį, ligas ir negandas. Visiems kartu dainuojant „Žiema, žiema, bėk iš kiemo, jei nebėgsi, išvarysim, su botagais išvaikysim“, sudeginome Morę.

Vilma Vyšniaukienė, Vilma Ražinskienė, Raimonda Statkevičiūtė, Ilona Jasiulevičienė

Atnaujinta (Trečiadienis, 10 Vasaris 2016 10:14)

Skaityti daugiau...

 

Kviečiame apsilankyti

Kviečiame aplankyti lopšelyje-darželyje sausio 26 d. - vasario 20 d.  veikiančią molio studijos „Molinukas“ vaikučių darbelių parodą.

Atnaujinta (Antradienis, 02 Vasaris 2016 08:52)

 

Mokymai pedagogams

MOLIO MOKYMAI LOPŠELIO-DARŽELIO PEDAGOGAMS

Nuo 2015 m. spalio mėnesio lopšelyje-darželyje įkurta molio studija „Molinukas“.  Tikslas- vaikučių kūrybinių galių plėtojimas, kūrybiškumo ugdymas, lavinant smukiąją motoriką. Vaikučiai savo mažomis rankytėmis, vadovaujami mokytojo Vytauto Kalinausko lipdo iš molio nuostabius darbelius, sužino molio savybes, lavina lipdymo įgūdžius, patiria kūrybinį džiaugsmą. Sausio 28 d. mokytojas suorganizavo edukacinę veiklą „Molis pedagogo rankose“ ir lopšelio-darželio pedagogams. Jie susipažino su senoviniais lipdymo būdais, prisiminė tradicijas ir papročius.

Direktorės pavaduotoja ugdymui Janina Bukevičienė

Atnaujinta (Antradienis, 02 Vasaris 2016 08:50)

Skaityti daugiau...

 
More Articles...