Get Adobe Flash player

KAIP SURASTI LIETUVĄ 2018?

Minint 100-ąsias Lietuvos atkūrimo metines ir siekiant ugdyti vaikų tautinį ir pilietinį sąmoningumą, patriotinius jausmus Tėvynei, plėsti vaikų supratimą apie Lietuvą, mūsų lopšelio-darželio priešmokyklinio ugdymo „Peliukų“ grupės ugdytiniai bei pedagogės J. Paltanavičienė, Ž. Bansevičienė ir I. Jasiulevičienė dalyvavo respublikiniame interaktyviame ikimokyklinukų ir priešmokyklinukų projekte „Kaip surasti Lietuvą 2018?“. Dalyvaudami projekte nuo sausio-13osios, Laisvės gynėjų dienos, iki Vasario 16-osios ugdytiniai įvairiais būdais tyrinėjo, rinko informaciją apie Lietuvą ir Kalvarijos kraštą, kūrė ,,Kalvarijos miestelio metraštį“,dalyvavo įvairiose darželio ir pedagogių organizuojamose veiklose, gaminosi tautinę atributiką, mokėsi Lietuvos valstybės himną, Suvalkijos krašto lopšinę, padavimą apie Kalvariją, lietuvių liaudies dainų, žaidimų, šokių, ruošėsi viktorinai. Sukūrė video sveikinimą atkurtos Lietuvos 100-mečio proga.

Vasario 15 d. lopšelio-darželio „Peliukų”  grupės vaikučiai salėje dalyvavo interaktyvioje viktorinoje – projekte „Kaip surasti Lietuvą 2018?“. Renginio metu buvo bendraujama per „Skype“ programą su Vilniaus lopšelio-darželio "Žilvitis" "Svajoklių" grupės ugdytinais. Renginys pradėtas visiems giedant Lietuvos valstybės himną, vėliau kiekvienos įstaigos vaikai pristatė savo kraštą, uždavė pačių sukurtus klausimus apie Lietuvą, atsakė į kitos įstaigos vaikų užduotus klausimus. Neįprastą renginį užbaigėme bendru linksmu žaidimu „Pasėjau Žilvitį“ ir palinkėjome vieni kitiems sėkmės ir gražios šventės.

 

Jolita Paltanavičienė, Žaneta  Bansevičienė, Ilona Jasiulevičienė

Atnaujinta (Antradienis, 27 Vasaris 2018 10:22)

Skaityti daugiau...

 

MES ŠIMTMEČIO VAIKAI

Visa Lietuva pasitiko Lietuvos 100-metį. Lopšelio-darželio bendruomenė puošė darželį, gamino atributiką, darbelius, dalyvavo projektuose. Organizavome šventę „Mes šimtmečio vaikai“. Tautiniais kostiumais, įvairiais trispalviais papuošalais pasipuošę sugiedojome Lietuvos himną. Sveikinome Lietuvą, dainuodami daineles, deklamuodami eilėraščius, žaisdami lietuvių liaudies žaidimus.  Vaikai atsakinėjo į klausimus, parodė savo žinias apie savo gimtąjį kraštą ir stebino suaugusiuosius drąsiais bei teisingais atsakymais.

O kokia gi darželinukų šventė be torto? Šventės  kulminacija – įspūdingas tortas, fejerverkai, vaikų šypsenos ir plojimai.

Šventė tęsėsi lopšelio-darželio kieme. Geltonais, žaliais ir raudonais balionėliais puošėme medžius, šokome, žaidėme, dainavome.

Darželio bendruomenė siekia, kad vaikai mylėtų savo gimtąjį kraštą, jį kurtų, puoselėtų. Visi stengiamės kad mums būtų gera čia gyventi, kad galėtume didžiuotis jog esame lietuviai.

Priešmokyklinio ugdymo pedagogė Ligija Bansevičienė,

auklėtoja Sigita Puzarienė, muzikos pedagogė Ilona Jasiulevičienė

Atnaujinta (Antradienis, 20 Vasaris 2018 15:56)

Skaityti daugiau...

 

Išvyka į Kalvarijos socialinės globos namus

Š. m. vasario 12 d. Kalvarijos vaikų lopšelio-darželio „Žilvitis“ „Kačiukų“ ir „Papūgėlių“ grupių ugdytiniai bei jų auklėtojos N. Brisotaitė, O. Karpavičienė ir muzikos pedagogė I. Jasiulevičienė lankėsi Kalvarijos socialinės globos namuose. Vaikučiai sveikino Kalvarijos socialinės globos namų gyventojus ir darbuotojus artėjančio Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio proga ir dovanojo ne tik daineles, šokius ir eiles, bet ir atvirutes bei apyrankes, kurias gamino visą praėjusią savaitę. Šventę lydėjo gera, pakili nuotaika, nuoširdus bendravimas.

Atsidėkodami Kalvarijos socialinės globos namų gyventojai ir darbuotojai, vaikučiams dovanojo saldainius ir daugybę aplodismentų bei gražių žodžių.

Auklėtojos

 

Atnaujinta (Ketvirtadienis, 15 Vasaris 2018 12:36)

Skaityti daugiau...

 

Lietuvos šimtmetį pasitinkant

Laukiant Lietuvos 100-ojo gimtadienio, su vaikais Boružėlių grupėje kalbėjomės, gaminom trispalves vėliavėles, ruošėm parodėles, dalyvavom įvairiuose respublikiniuose projektuose, mokėmės dainelių, eilėraščių. Su džiaugsmu laukiame šios šventės. Nuo mažens ugdytiniams ugdome patriotiškumą, pilietiškumą,  plečiame vaikų žinias apie Lietuvą, šalį, gimtąjį miestą.

Lopšelio-darželio „Boružėlių“ grupė bendradarbiauja su Marijampolės Švč. Marijos globos namų gyventojais. Seneliai įgiję gyvenimiškos patirties, švęsdami Vasario 16-ąją, su  džiaugsmu pasidalino su mažaisiais draugais savo rankdarbiais, kurie eksponuojami lopšelio-darželio patalpose. Kiekvienam ugdytiniui padovanojo megztas šlepetes.

Dėkojame seneliams už bendradarbiavimą. Jų geranoriškumas, nuoširdumas suteikė vaikams daug džiaugsmo,  mokė vaikus daryti gerus darbus.

Priešmokyklinio ugdymo pedagogė Danutė Brilienė

Atnaujinta (Trečiadienis, 14 Vasaris 2018 16:06)

Skaityti daugiau...

 

Užgavėnių šventė

 

Vasario 13 d. lopšelio-darželio kieme vyko pramoga „Užgavėnės“, kurios metu auklėtojos kartu su vaikais, persirengę įvairiais personažais: čigonais, žydukais, velniais, raganomis, susirinko į kiemą, kur visi linksmai šoko, dainavo, varė žiemą iš kiemo, vyko Lašininio ir Kanapinio kova. Pramogos svarbiausias ir reikšmingiausias momentas – Morės sudeginimas, kuris vaikams suteikė teigiamų ir džiugių emocijų.

Socialinė pedagogė Renata Dovydaitienė

Atnaujinta (Trečiadienis, 14 Vasaris 2018 16:03)

Skaityti daugiau...

 
More Articles...