Get Adobe Flash player

Trikrepšis 2018

 

2018 m. kovo 14 d. Kalvarijos vaikų lopšelio-darželio „Žilvitis“ priešmokyklinio ugdymo „Boružėlių“, „Pelėdžiukų“, „Peliukų“ grupės dalyvavo Respublikiniame ikimokyklinių įstaigų Trikrepšio festivalyje, Lietuvos nepriklausomybės dienai paminėti. Trikrepšio festivalio tikslas – perteikti vaikams pergalės už Lietuvą dvasią „kovojant“ trikrepšio aikštelėse, suburti Lietuvos ikimokyklinių įstaigų bendruomenes į masinį trikrepšio žaidimą.

Vaikai atliko kūno kultūros pedagogo Evaldo Grigaičio parengtas trikrepšio užduotis, buvo supažindinti su trikrepšio žaidimo specifika. Trikrepšio žaidimą integruosime į tolimesnę kultūros veiklą.

Kūno kultūros pedagogas Evaldas Grigaitis

 

Atnaujinta (Antradienis, 20 Kovas 2018 11:07)

Skaityti daugiau...

 

"LIETUVOS MAŽŲJŲ ŽAIDYNĖS 2018“ I ETAPAS

Kovo 12 d. Kalvarijos vaikų lopšelis-darželis „Žilvitis“ dalyvauja RIUKKPA (Respublikinė ikimokyklinių įstaigų kūno kultūros pedagogų asociacija) ir LTOK (Lietuvos Tautinis olimpinis komitetas) organizuotame „Lietuvos mažųjų žaidynės 2018“. Lopšelis-darželis organizavo I etapą Kalvarijos sporto centre. Projekte dalyvavo 24 lopšelio-darželio ugdytiniai.

Vaikai rungtyniaudami prieš kitus vaikus įgavo patirties, patyrė daug gerų emocinių, smagiai praleido laiką ir noriai atliko organizatorių sugalvotas užduotis. Visiems vaikams buvo įteikti pirmojo etapo diplomai. Visi grįžo su džiaugsmu ir gera nuotaika.

 

Kūno kultūros pedagogas Evaldas Grigaitis

Atnaujinta (Pirmadienis, 12 Kovas 2018 14:58)

Skaityti daugiau...

 

IŠ LIETUVIŲ LIAUDIES SKRYNIOS

Kovo 1 dieną ,,Boružėlių“, ,,Peliukų“ ir ,,Pelėdžiukų“ priešmokyklinio ugdymo grupės dalyvavo šventinėje  pramogoje ,,Iš Lietuvių liaudies skrynios“, skirtoje Lietuvių kalbos dienoms paminėti. Pedagogės ugdytiniams priminė, susipažindino su keturių regionų tarmėmis. Kalbėjome, diskutavome apie kiekvienos tarmės išskirtinumą, regionų vietoves, tų žmonių pomėgius. Vaikučiai klausėsi vieni kitų žemaičių, aukštaičių, dzūkų tarme išmoktų dainelių, eilėraštukų, žaidimų ir žinoma linksminosi priimtiniausia taisyklingiausia suvalkietiška tarme. Smalsumo vedini iš skrynios traukė korteles su regionų sostinių miestais, tinkamai jas dėjo ant žemėlapio.

Kiekviena šventė ne tik atneša vaikams džiaugsmo, bet ir suteikia žinių – to mes ir siekiame.

Priešmokyklinio ugdymo pedagogė Danutė Brilienė

Atnaujinta (Pirmadienis, 05 Kovas 2018 09:02)

Skaityti daugiau...

 

KAIP SURASTI LIETUVĄ 2018?

Minint 100-ąsias Lietuvos atkūrimo metines ir siekiant ugdyti vaikų tautinį ir pilietinį sąmoningumą, patriotinius jausmus Tėvynei, plėsti vaikų supratimą apie Lietuvą, mūsų lopšelio-darželio priešmokyklinio ugdymo „Peliukų“ grupės ugdytiniai bei pedagogės J. Paltanavičienė, Ž. Bansevičienė ir I. Jasiulevičienė dalyvavo respublikiniame interaktyviame ikimokyklinukų ir priešmokyklinukų projekte „Kaip surasti Lietuvą 2018?“. Dalyvaudami projekte nuo sausio-13osios, Laisvės gynėjų dienos, iki Vasario 16-osios ugdytiniai įvairiais būdais tyrinėjo, rinko informaciją apie Lietuvą ir Kalvarijos kraštą, kūrė ,,Kalvarijos miestelio metraštį“,dalyvavo įvairiose darželio ir pedagogių organizuojamose veiklose, gaminosi tautinę atributiką, mokėsi Lietuvos valstybės himną, Suvalkijos krašto lopšinę, padavimą apie Kalvariją, lietuvių liaudies dainų, žaidimų, šokių, ruošėsi viktorinai. Sukūrė video sveikinimą atkurtos Lietuvos 100-mečio proga.

Vasario 15 d. lopšelio-darželio „Peliukų”  grupės vaikučiai salėje dalyvavo interaktyvioje viktorinoje – projekte „Kaip surasti Lietuvą 2018?“. Renginio metu buvo bendraujama per „Skype“ programą su Vilniaus lopšelio-darželio "Žilvitis" "Svajoklių" grupės ugdytinais. Renginys pradėtas visiems giedant Lietuvos valstybės himną, vėliau kiekvienos įstaigos vaikai pristatė savo kraštą, uždavė pačių sukurtus klausimus apie Lietuvą, atsakė į kitos įstaigos vaikų užduotus klausimus. Neįprastą renginį užbaigėme bendru linksmu žaidimu „Pasėjau Žilvitį“ ir palinkėjome vieni kitiems sėkmės ir gražios šventės.

 

Jolita Paltanavičienė, Žaneta  Bansevičienė, Ilona Jasiulevičienė

Atnaujinta (Antradienis, 27 Vasaris 2018 10:22)

Skaityti daugiau...

 

MES ŠIMTMEČIO VAIKAI

Visa Lietuva pasitiko Lietuvos 100-metį. Lopšelio-darželio bendruomenė puošė darželį, gamino atributiką, darbelius, dalyvavo projektuose. Organizavome šventę „Mes šimtmečio vaikai“. Tautiniais kostiumais, įvairiais trispalviais papuošalais pasipuošę sugiedojome Lietuvos himną. Sveikinome Lietuvą, dainuodami daineles, deklamuodami eilėraščius, žaisdami lietuvių liaudies žaidimus.  Vaikai atsakinėjo į klausimus, parodė savo žinias apie savo gimtąjį kraštą ir stebino suaugusiuosius drąsiais bei teisingais atsakymais.

O kokia gi darželinukų šventė be torto? Šventės  kulminacija – įspūdingas tortas, fejerverkai, vaikų šypsenos ir plojimai.

Šventė tęsėsi lopšelio-darželio kieme. Geltonais, žaliais ir raudonais balionėliais puošėme medžius, šokome, žaidėme, dainavome.

Darželio bendruomenė siekia, kad vaikai mylėtų savo gimtąjį kraštą, jį kurtų, puoselėtų. Visi stengiamės kad mums būtų gera čia gyventi, kad galėtume didžiuotis jog esame lietuviai.

Priešmokyklinio ugdymo pedagogė Ligija Bansevičienė,

auklėtoja Sigita Puzarienė, muzikos pedagogė Ilona Jasiulevičienė

Atnaujinta (Antradienis, 20 Vasaris 2018 15:56)

Skaityti daugiau...

 
More Articles...