Get Adobe Flash player

Vaikai ir gėlės - žemės šypsenėlės

,,Drugelių“, ,,Boružėlių“, ,,Papūgėlių“, ,,Kiškučių“, ,,Kačiukų“ grupių ugdytiniai ir auklėtojos įgyvendindamos ilgalaikį ekologinį – kūrybinį projektą ,,Vaikai ir gėlės – žemės šypsenėlės“ iš surinktų plastikinių spalvotų kamštelių dėliojo, komponavo, klijavo įvairius paveikslus. Renginio – parodos ,,Ne šiukšlėmis, o paveikslais savo darželį puošiu“ tikslas – mažinti išmetamų kamštelių kiekį, prisidedant prie švaresnės aplinkos kūrimo.

Buvo surinkta 6,2 kg kamštelių. Vaikai vertino vieni kitų kūrybą, pasidžiaugė darbeliais, suprato, kad nereikalingos atliekos gali virsti įdomiais paveikslais. Tokie netradiciniai darbai naudingi gamtai, o sukurti darbai džiugina darželio bendruomenę.

Sėkmės ir laimės raktas yra įprasti gyvenimo įgūdžiai, mokėjimas džiaugtis kiekvienos dienos pasiekimais.


Auklėtojos: Danutė Brilienė, Regina Buivienė

Atnaujinta (Trečiadienis, 07 Gruodis 2016 07:15)

Skaityti daugiau...

 

Lapkričio 16 – oji Tarptautinė tolerancijos diena

 

Visą savaitę lopšelyje-darželyje kalbėjome apie žodžio „tolerancija“ prasmę ir reikšmę, kad reikia būti tolerantiškiems: draugiškais, gerbti savo grupės draugus ir jų nuomonę, nesišaipyti ir nesijuokti iš savo draugo, ypač jei jis kitoks. Socialinė pedagogė vaikams skaitė knygelę „Varniukas, kuris buvo kitoks“ tai puiki ir pamokanti knygelė. Juk kiekvienas nori būti mylimas, gerbiamas, saugus. Šių metų Tolerancijos dienos simbolis „Tolerancijos paukštis“. Grupėse vaikai gamino vieną bendrą paukštį. Lapkričio 16 dieną, minint Tolerancijos dieną lopšelyje-darželyje, Tolerancijos paukščiais papuošėme darželį.

Socialinė pedagogė R. Dovydaitienė

 

Atnaujinta (Trečiadienis, 16 Lapkritis 2016 12:34)

Skaityti daugiau...

 

RUDENS MOZAIKA

Vaikystė – tai šviesus ryškus ir nepakartojamas gyvenimas.

Vaiko siela, ištroškusi pažinti, suvirpa nuo sąlyčio su gamta,

Nujaučia doros, teisingumo, gėrio svarbą ir vertę.

Visas pasaulio pažinimas prasideda nuo vaiko artimiausios aplinkos.

,,Papūgėlių“, ,,Boružiukų“, ,,Drugelių“, ,,Kiškučių“ ir ,,Kačiukų“ grupių bendruomenės šiais mokslo metais pradėjo naują ilgalaikį ekologinį – kūrybinį projektą ,,Vaikai ir gėlės – žemės šypsenėlės“.  2016 m. spalio mėn. 27 d. šių grupių vaikai su auklėtojomis  Odeta, Danutė, Regina, Rasa ir Vida stebėjo gamtą, kalbėjo apie aplinkos priežiūrą, ekologinę savimonę. Iš gamtinės medžiagos smėliadėžėse  sudėliojo  savo grupės simbolį papūgėlę, boružėlę, kiškutį, kačiuką. Netradicinė veikla lauke vaikams buvo labai įdomi, patraukli, suteikė džiugių emocijų ir įspūdžių.

Auklėtoja Danutė Brilienė

 

Atnaujinta (Pirmadienis, 31 Spalis 2016 08:53)

Skaityti daugiau...

 

Rudenėlio skrybėlė

Spalio 20 d. darželyje vyko tradicinė rudenėlio šventė „Rudenėlio skrybėlė“. Šiemet ji buvo išskirtinė. Vaikučiai į salę rinkosi pasipuošę skrybėlėmis, kurios buvo papuoštos rudeniniais lapais, uogomis, vaisiais. Šventę pradėjo Linksmuolytė (muz. pedagogė I. Jasiulevičienė), kuri kvietė vaikus šokti ir dainuoti. Pas vaikus atskubėję Moliūgėlis (aukl. J. Paltanavičienė), ir Bulvytė (aukl. O. Karpavičienė) kalbėjo apie daržoves, jų naudą ir auginimą. Moliūgėlis minė vaikams ir tėveliams mįsles, vaikai deklamavo eilėraščius apie rudenį. Šventėje svečiavosi ir Javinukė (aukl. N. Brisotaitė), kuri pasakojo apie javus ir jų sunkų ir ilgą kelią kol jie tampa skania duonele ar bandelėmis. Rudenėlio šventę vainikavo smagus vaikų ir svečių šokis, kurio metu pasipylė saldainių lietus.

Muzikos pedagogė Ilona Jasiulevičienė

Atnaujinta (Antradienis, 25 Spalis 2016 12:11)

Skaityti daugiau...

 

Piratų šalyje

Jau tradicija tapo kasmet organizuoti Kalvarijos savivaldybės priešmokyklinio ugdymo grupių  sportines varžybas „Jeigu būsi judrus vaikas-augsi didelis ir sveikas“. Spalio 13 d. Kalvarijos vaikų lopšelio-darželio „Žilvitis“ pedagogų komanda sukvietė visus priešmokyklinukus į Kalvarijos sporto centrą.  Šiais metais pasirinkta tema „Piratų šalyje“. Susirinkusius pasveikino Kalvarijos savivaldybės švietimo ir ugdymo skyriaus vyr. specialistė Vida Vasiliauskienė, lopšelio-darželio direktorė Loreta Krasauskienė, Kalvarijos sporto centro direktorius Edvardas Venslova. Vaikai, atlikę Piratų mankštą, aplankė salas, kuriose intensyviai sportavo. Salose vaikams talkino linksmieji piratai. Atlikę užduotis vaikai surado paslėptą piratų lobį, kurį pasidalino. Dėkojame  Kalvarijos sporto centrui ir kultūros centrui už pagalbą organizuojant  renginį.

 

Direktorė Loreta Krasauskienė,

Direktorės pavaduotoja ugdymui Janina Bukevičienė

 

Atnaujinta (Penktadienis, 14 Spalis 2016 06:20)

Skaityti daugiau...

 
More Articles...